top of page

Донорські організації, громадські обєднання та бізнес на комунікаційному майданчику Ярмарок проєктів

Більше 120 представників міжнародних та українських донорських організацій, громадських об’єднань та бізнесу 11 травня 2023 року доєднались до заходу Ярмарку проєктів бізнес- та громадських об’єднань підприємців, який провела ГС «Національна платформа малого та середнього бізнесу» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Більше 120 представників міжнародних та українських донорських організацій, громадських об’єднань та бізнесу 11 травня 2023 року доєднались до заходу Ярмарку проєктів бізнес- та громадських об’єднань підприємців, який провела ГС «Національна платформа малого та середнього бізнесу» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Метою проєкту є започаткування комунікаційного майданчика між українськими та міжнародними донорськими організаціями, фондами та громадськими об’єднаннями мікро- та малого бізнесу України.


Повномасштабне вторгнення рф та введення воєнного стану внесли корективи в усі сфери громадського життя України. Більшість бізнес- та громадських об’єднань відразу перенаправили свої зусилля на допомогу армії, переселенцям тощо. Багато громадських ініціатив було «не на часі», але всі ми розуміємо, яку роль в економіці нашої країни відіграє мікро- та малий бізнес, і він потребує сьогодні окремої уваги та відновлення. Також необхідна і підтримка об’єднанням, які опікуються питаннями ММСП.

На Ярмарку проєктів відбулося спілкування об’єднань з підтримки бізнесу із представниками Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Проекту ПРООН «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», програмного офісу «Fit for Partnership with Germany» в Україні, Програми «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі / EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», Міжнародної організації з міграції (МОМ), Проєкту USAID «Економічна підтримка України», Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Українського ветеранського фонду, Європейського фонду демократії, Гуманітарної організації «Людина в біді», Helvetas тощо.

Богдан Мосунов, член Коордради Нацплатформи МСБ, коментує: «Ярмарок проєктів зібрав найпотужніші донорські організації, роль яких в відновленні української економіки неоцінима. Ми вдячні нашим партнерам, які радо відгукнулися на пропозицію прокомунікувати із громадським сектором та маємо надію на підтримку проєктів, під які шукаємо фінансування. Підвищення спроможності українських бізнес-об’єднань – перший крок до підтримки мікро- та малого бізнесу, що є основою економіки України. «Спочатку думай про малих!» - європейський принцип, закладений в Акті з питань малого бізнесу (The Small Business Act For Europe), повинен постійно згадуватись і в Україні, яка впевнено крокує до Європи».

На першій панелі Ярмарку проєктів представники українських та міжнародних донорських організацій презентували можливості, які вже діють зараз чи будуть запропоновані незабаром, для українських об’єднань підприємців та безпосередньо бізнесів.

На другій панелі члени Національної платформи МСБ презентували 10 концепцій своїх проєктів, які були відібрані спеціальною експертною комісією. Усі проєкти, подані на Ярмарок, розміщені на спеціальній проєктній сторінці на порталі Національної платформи МСБ з метою пошуку фінансування цих проєктів.

Ярмарок проєктів особисто відвідали у Києві представники бізнесу із багатьох областей України: Сумська, Харківська, Вінницька, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Рівненська, Запорізька, Чернігівська, Черкаська, Київська тощо.

Із вітальним словом виступила Оксана Олійникова, Директор Представництва Центру міжнародного приватного підприємництва в Україні (CIPE): «Хочу подякувати Нацплатформі МСБ за можливість обійняти кожного із вас, ми всі довго не бачились. Цього року СІРЕ святкує ювілей - 40 років! Американська торгівельна палата заснувала Центр міжнародного приватного підприємництва з метою підтримки демократичного та економічного розвитку через реалізацію програм за участю громадянського суспільства, державних інституцій, аналітичних центрів та медіа. Наразі СІРЕ реалізує 3 тисячі програм у 70 країнах світу. Останні 20 років український бізнес, бізнес- та громадські об’єднання є невід’ємними учасниками цієї історії. Цю історію робите саме ви, а ми надаємо можливості для розвитку та зростання. Ми дуже пишаємося Вами!»

Любомир Чорній, член Коордради Нацплатформи МСБ, модератор Ярмарку проєктів, відмітив, що організатори планують провести серію онлайн-зустрічей з представниками українських та міжнародних донорських організацій.

«Дати проведення таких зустрічей будуть анонсовані додатково. Слідкуйте за продовженням і розвитком нашого проєкту! Закликаю всі бізнес- та громадські об’єднання підприємців доєднуватися до Національної платформи МСБ. Тоді у вас буде більше можливостей для розвитку та впливу на бізнес-клімат України – разом спроможніші і сильніші!» - уточнив Любомир Чорній.

Про умови приєднання можна дізнатись на веб-порталі Національної платформи МСБ.

Руслан Краплич, член Коордради Нацплатформи МСБ, відмітив: «Дякую команді організаторів Ярмарку, кожному з учасників, ведучому, команді технічного супроводу, донорам, які погодилися взяти участь та виступити, і, особливо, СІРЕ Україна, що надав підтримку проєкту, в рамках якого відбулася така важлива подія для підприємців, бізнес-асоціацій, і Національної платформи МСБ. Певен, що Ярмарок проєктів є добрим початком акселерації проєктної діяльності бізнес-асоціацій на етапі модернізованої відбудови України, у якій підприємці мають здійснити ведучу роль, скоординовану бізнес-асоціаціями».

Відеозапис Ярмарку проєктів можна переглянути на ютуб-каналі Нацплатформи МСБ, як українською, так і англійською мовами.Проєкт впроваджується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Окремі думки, висловлені в публікаціях та під час заходів проєкту, відображають особисту позицію авторів і можуть не збігатися з поглядами Уряду США та Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).


7 переглядів

Comments


bottom of page