top of page

БА «4Бізнес» створює умови для відновлення СумщиниГО «Бізнес асоціація «4Бізнес» розпочинає новий проєкт – «Розвиток потенціалу та створення умов для економічного відновлення через розвиток та зміцнення партнерства між державним та приватним секторами в громадах Сумської  області», за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України» , який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Донор - Міністерство закордонних справ, справ Співдружності та розвитку Сполученого Королівства.


Проєкт спрямований на вирішення комплексу проблем, що виникли у мікро- та малого бізнесу в маленьких містечках Сумської області, містах, які постраждали внаслідок вторгнення рф. Проведене опитування серед підприємців свідчить про серйозний дефіцит інформації щодо можливостей міжнародних та державних донорських програм. Зокрема, близько 80% респондентів виявили відсутність обізнаності навіть щодо існування таких програм, включаючи фінансову підтримку, гранти та інші ресурси, доступні для відновлення та розвитку їхніх бізнесів.

 

Проєкт проходитиме в наступних громадах Сумської області:

 

·       Охтирська ОТГ            

·       Тростянецька ОТГ       

·       Краснопільська ТГ      

·       Лебединська ТГ           

·       Недригайлівська ТГ   

 

Учасниками проєкту можуть стати:

▪          підприємці мікро- та малого бізнесу в зазначених вище територіальних громадах Сумського регіону;

▪          молодь та ті, хто тільки планує започаткувати власну справу;

▪          жінки-підприємниці;

▪          майстри, крафтярі;

▪          підприємці, бізнес яких постраждав внаслідок військової агресії рф;

▪          ветерани, УБД та їх родини;

▪          представники органів місцевого самоврядування та місцеві депутати;

▪          представники місцевих громадських об'єднань.

 

Богдан Мосунов, голова БА «4Бізнес», розповів: «Місія нашої організації - формувати комфортні умови для відповідального бізнесу. Сьогодні громади Сумщини опинились в ситуації, коли бізнесу спочатку необхідно надати підтримку, щоб він відновився. Завдяки міжнародним донорам є багато програм, націлених на відновлення бізнес-середовища в постраждалих від військових дій громадах. Проведені дослідження показали, що підприємці не мають можливості своєчасно відслідковувати грантові програми та не всі мають досвід підготовки заявок на отримання грантів. Тому ми вирішили допомогти відновити підприємницьку діяльність та зміцнити постраждалі громади нашої області через інформаційну підтримку та проведення низки навчальних заходів. Дякуємо Фонду «Партнерство задля стійкості України” за можливість запровадити в життя наші ініціативи».


Що отримають учасники проєкту?
  • матимуть доступ до актуальної інформації про фінансову підтримку (в тому числі до грантового календаря);

  • навчання (семінари та тренінги);

  • менторський супровід розроблення конкретних заявок учасниками проєкту до подачі їх на розгляд донора;

  • посібник з грантрайтингу та управління проєктами;

  • доступ до майданчиків щодо розвитку власних бізнесів через різні канали комунікації (телеграм-канал, фейсбук, сайт тощо);

  • підвищать компетенції в написанні бізнес-планів, розробки бізнес-моделей проєктних заявок, навички в пошуку ресурсів для власної справи;

  • можливість взяти участь в конкурсі проєктних пропозицій від представників бізнесу щодо  закупівлі необхідного обладнання та матеріалів для старту (на основі бізнес-плану) або перезапуску бізнесу;

  • представники органів місцевого самоврядування та місцеві депутати підвищать свою спроможність у наданні підтримки місцевому бізнесу через розбудову знань та навичок у наступних напрямках: проєктний менеджмент, розробка програм підтримки та розвитку ММСП, створення сприятливих умов залучення ресурсів через ефективне регулювання та дерегуляцію.

 

В рамках проєкту також заплановано проведення обласного Форуму «Економічне відновлення регіону» для представлення результатів досліджень та найкращих практик учасників проєкту. На форумі заплановано підписання відкритого меморандуму щодо реалізації Стратегії та розвитку економіки Сумської області.

 

Партнерами проєкту стали: Рада підприємців Сумської області при Сумській обласній військовій адміністрації, ГС «Національна платформа МСБ», Регіональний офіс міжнародного співробітництва при Сумській обласній державній адміністрації.

 

Залучення грантових коштів в рамках державних грантових та кредитних програм, а також програм міжнародних донорів надасть можливість бізнесу постраждалих від військових дій регіонах Сумщини впроваджувати сучасні бізнес-моделі, зберігати існуючі та створювати нові робочі місця, бути стійким до складних умов воєнного часу.  А це сприятиме зміцненню місцевих громад та підвищенню загального економічного розвитку Сумського регіону.

 

 


Цей проєкт відбувається за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

 

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Бізнес асоціація «4Бізнес» і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

 

 

Фонд «Партнерство задля стійкості України» (ФПСУ) – це донорська програма, що фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів Фонд реалізує проєкти, в першу чергу, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України перед лицем російської агресії. Метою ФПСУ є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.

12 переглядів

Comments


bottom of page